OBSAH SE NAČÍTÁ. VŠECHNA ČEST.

FAMILY


Seděl jsem sám u stolu, tedy u svého malého stolečku. Maloval jsem obrázek pastelkami a byl jsem strašně nervozní, co asi dostanu. A pak se to stalo… Všichni přišli ke mě do pokojíčku a nesli malinkatý dáreček a já jsem věděl, že tam je ona. Moje vysněná foukací harmonika. Sfouknul jsem šest svíček a…

Seděla jsem sama u stolu a čekala jsem na něho až přijde. Přišel.

Seděli jsme všichni kolem našeho rodinného stolu, nikdo nic neříka, věděli jsme, že to nemá smysl, stejně by se nic nezměnilo.

Stála jsem na stole, radostí jsem nemohla ani popadnout dech. Všichni začali dělat to samé, tančili jsme. Všichni jsme tančili.

Spal jsem s hlavou položenou na stole v narozeninovém dortu, vše se mi strašně motalo, vnímal jsem jak okolo mne někdo chodí, ale skoro nic si nepamatuji. Byl jsem strašně opilý.

Kolem stolu nás sedělo asi 20.

Kolem stolu bylo prázdno.


“NĚKDY CHCI BÝT SÁM, ALE NIKDY NECHCI BÝT BEZ RODINY!”

“Vybral jsem si toto téma z toho důvodu, že citím silnou historii mé vlastní rodiny, ale současně vnímám, jak těžké je udržet rodinu pohromadě v této době.

Byl jsem zvyklý, že nejstarší bývá většinou oporou celé rodiny, jako její nejzkušenější člen. Nestává se v této době, že právě ten nejmladší člen rodiny se stane kmenem celého stromu?

Když jsem byl v pubertě užíval jsem si vzdor proti rodině, věřil jsem, že to má smysl. Teď je strašné, když proti mně v rodině bojuje syn, ale ty ten smysl nevidíš. Chtěl bych se stále učit od svého táty a mít možnost tohle předávat dál a je mi jedno, jestli jde o to jak se myjou boty a nebo jak zapaluje oheň.

Někdy chci být sám, ale nikdy nechci být bez rodiny!

Do projektu Family jsem pozval všechny ty, co prošli naším souborem za posledních 5 let. Podařilo se mi dát dohromady 20 lidí. Včetně mého syna, který nedávno skočil první dvojité salto, a mých rodičů, kteří jsou v divadle celý svůj život. Takže jsem spojil dohromady moji uměleckou rodinu s mojí osobní.”

– Rosťa Novák ml. (autor hry FAMILY)
Koupit lístky
Budete přesměrováni na stránky Jatek78.